Akvarista búvárjaink egy speciális saját fejlesztésű cápabefogó zsákba terelték az állatot, majd a felszín közelébe hozva, a farok tájékát szárazva emelve több felületi és mély kaparékot vett állatorvosunk Dr. Tóth Alexandra.
A kenetekben szerencsére kórokozó nem volt látható, s az elváltozott kaparék valószínűleg megvastagodott szarupikkely, mely az állat idősödésével lett látható.
A Dajkacápa (Ginglymostoma cirratum) szubtrópusi tengeri sós-félsós vizek lakója, korallzátonyok közelében fordul elő 130m mélységig, de általában 1 - 35m között tartózkodik.
Lekerekített orrú faj, az orrlyukak között jól láthatók a közepesen hosszú bajuszszálak, és az orrlyukakat a szájjal összekötő vájatok. A cápa színe a sárgásbarnától a szürkésbarnáig variál, alkalmanként kis, sötét pettyek, vagy elmosódott nyereg alakú foltok tarkíthatják. Maximális testhossz 430cm, az átlagos testhossz 304cm. A legnagyobb dokumentált testsúly 109,6kg, a maximális dokumentált életkor 25 év.
Magányos, lomha mozgású hal, gyakran a tengerfenéken heverve találkoznak vele a búvárok. Éjszaka aktív, a fenéken talált gerinctelenekkel, köztük tengeri sünökkel, tintahalakkal, polipokkal, csigákkal és kagylókkal táplálkozik, de étrendjében szerepelnek kisebb csontoshalak is.
Megtámadhatja az embert, ha szándékosan ingerlik, vagy ha véletlenül rálépnek.